HOSE AIR SUPPLY 25MMX20MTR, BLACK FOR GAS FREEING FAN
Description
Styrene Butadiene Rubber (SBR) reinforced with multiple rayon braids.
Available in 19mm and 25mm nominal bore.
20 bar working pressure, compliant to BS EN ISO 2398:2016. Available in lengths of up to 30 metres.
REF NO : 591543