GAUGE PRESSURE GLYCERIN BOTTOM, 0-1000BAR 100MM G1/2" MALE
Description
Stainless steel cover with glycerine filled gauges with accuracy of + 1.6% in 63mm gauges and 01% in 100mm to 150mm gauges.
Both bottom and panel mounted type is available, range of pressure is up to 5,000 bar.
REF NO : 653353
Category Pressure Gauges for High Pressure Filled with Glycerine
Package Qty 1 PCS
Description