PIPE HEAT INSULATION ROCK WOOL, THICK20MM 20A X 1000MM
Description
Rockwool material for insulating pipes from heat and moisture.
It is easy to install with slit tube form, and durable with robust molded structure.
Service temperature reaches up to 650oC.
Standard length is 1,000 mm.
REF NO : 813802
Category Pipe Covers Heat Insulation
Package Qty 1 PCS
Description
Standard length is 1,000 mm.